Pregnyl to lek, który kupuje się na receptę. W jednym opakowaniu znajduje się jedna ampułka proszku oraz potrzebny rozpuszczalnik. Oba składniki muszą zostać wymieszane, a następnie wstrzykuje się je pod skórę bądź domięśniowo. Ganadotropina kosmórkowa to ludzki hormon, który w leku stanowi substancję czynną. Organizm może zupełnie sam wytworzyć omawiany hormon, jednak odbywa się to w trakcie zajścia przez kobietę w ciążę. Do produkcji wykorzystuje się zarodek (w pierwszym etapie), a w dalszej kolejności produkcję umożliwia łożysku.

Które sterydy na początek

HCG sprawia, że w organizmie zwiększa się ilość progesteronu, dzięki któremu kobieta nie ma większych problemów z donoszeniem ciąży i urodzeniem zdrowego dziecka. Ta właściwość jest związana z pobudzaniem ciałka żółtego w jajniku. Jednak, kiedy nie mamy do czynienia z ciążą, HCG oznacza wybrane choroby – w przypadku kobiet jest to rak jajnika, a u panów rak jądra. Stosowanie środka Pregnyl ma jedną kluczową rolę – dostarczyć HCG wykazujący aktywność LH. Z tego względu najlepszym momentem na podanie leku jest końcówka fazy pęcherzykowej, dzięki czemu w organizmie występuje pożądany poziom progesteronu.

Szybkie efekty po stosowaniu sterydów

Z kolei u panów środek odpowiada za zwiększenie produkcji niezwykle ważnego hormonu, jakim jest testosteron. Pregnyl to środek, który może oznaczać wiele korzyści, jednak pod warunkiem, że przyjmuje się go pod nadzorem lekarza. Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest wykonanie dokładnych badań sprawdzających poziom hormonów w organizmie oraz sytuację ginekologiczną. To rozwiązanie, które może pomóc w trakcie leczenia niepłodności stanowiącej efekt braku owulacji. W tym wypadku można spodziewać się korzystnych efektów pod warunkiem, że to jedyna przyczyna uniemożliwiająca zajście w ciąże. Pregnyl ma wpływ na ciałko żółte, a dokładniej ujmując sprawia, że można uniknąć jego niewydolności bądź pogorszenia kondycji. Dzięki zaaplikowaniu można spodziewać się stymulacji jajników, co przydaje się w trakcie zapładniania in vitro (odpowiada za produkcję komórek jajowych).